Білім беру ұйымдарында құндылықтарды ілгерілету және отбасы мен некенің оң үлгісін тәрбиелеу, отбасы мәртебесін көтеру, отбасы институтын нығайту, отбасылық құндылықтарды дәріптеу, қазақстандық отбасының үлгісін насихаттау мақсатында 4-11 қыркүйек аралығында Отбасы күні аясында келесі іс-шаралар өткізілді: «Отбасы дәстүрлері», «Отбасы – бақыт мекені», «Отбасы және отбасылық құндылықтар» сынып сағаттары; отбасылық марафондар, «Отбасы – шабыт көзі» фото жұмыстар байқауы, «Отбасы. Жаңа көзқарас» пікірсайыс турнирлері, «Отбасы-2023», «Бәріміз бірге оқимыз!» челлендждері; «Танысыңыздар, бұл менің отбасым», «Бірге бақыттымыз» шығармашылық жұмыстар мен суреттер байқауы; «Елімнің болашағы салауатты отбасы» кітап көрмелері рәсімделді.